Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Jelena Kujundžić, 21. 10. 2017.

Osim Dana kravate, 18. listopada obilježili smo i Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Ovog puta zadatak učenika bio je da uz pomoć razrednika pripreme delicije koje će poslužiti roditeljima na priredbi. Marljive ruke naših đaka cijelo jutro pravile su kiflice, bruschette i uštipke, a mirisi njihovih slastica privlačili su učitelje da krišom pojedu barem jednu od pripremljenih delicija.

Mirisi su očito namamili i roditelje jer su uranili na školsku priredbu. A što su im tek na pozornici pripremila njihova djeca! Nakon što je Iva svima poželjela dobrodošlicu, Filip je izrecitirao pjesmu Pekar. Prvašići su za recitaciju pjesme Kruh zaradili veliki pljesak. Učenici 5. i 6. na nekoliko minuta su se pretvorili u crni i bijeli kruh, žemlju, kiflicu, pecivo, sir i jabuku u igrokazu Vesela užina. Za kruh naš svagdašnji pomolili su se Kristina i Kristijan u pjesmi Molitva za hrvatski kruh. Pjesmu Kruh i pecivo izveli su Mihael i Ivan. Vesela družina šestaša i osmaša posjetila je mlinara i naučila kako nastaje brašno. Pjesmom Miris majčinog kruha učenici nižih razreda dočarali su ljubav koju je majka darivala s kruhom. U posljednjem igrokazu baka Tina svoje znanje u pripremanju kruha podijelila je s unukom Sarom. Za kraj svi su pogledali video Kruh naš koji je knjižničarka pripremila s učenicima viših razreda.

Kao i obično, priredba je završila molitvom. Časna sestra Marija Kaša pomolila se za sve plodove, radosti i uspjehe kojima smo svakim danom podareni. Učenici su jedva dočekali ponuditi svoje slastice roditeljima i okusiti sve kolače koje su roditelji donijeli u školu.

Više fotografija možete pogledati u Foto-galeriji.