RUKSAK JE ZAPOČEO SVOJE PUTOVANJE!
Autor: Ante Češljar, 31. 1. 2017.

Krajem siječnja krenuli smo s projektom Čitamo mi, u obitelji svi. Na kratkom sastanku s roditeljima i učenicima 3. i 4. razreda školska knjižničarka je djeci i roditeljima objasnila svrhu projekta i uputila ih u način provođenja. Projekt je osmišljen na način da ruksak s 8 naslova iz različitih tematskih cjelina (carstvo dječjih priča; obiteljsko druženje uz stihove, stripove i humoristične tekstove; zbirka priča, pjesama i romani za mame, tate, bake, djedove, stričeve, tetke; slikovnica – obiteljska družionica; mali istraživači; odgoj djece i mladih; igrom do boljeg čitanja; etno baština) svaki tjedan boravi u jednoj obitelji.

Naš ruksak sadrži sljedeće naslove: Romea i Julio, Borovnica i rani dani, Sva je priroda divlja i surova, Zmajić Kokos ide u školu, Prekrasna djevojčica, Roditeljstvo se može učiti, Umni izazovi i Sveti Duje - Moj Split. Pored knjiga u ruksaku se nalazi i Bilježnica dojmova u koju će učenici zapisati svoje dojmove o obiteljskom čitanju, možda prepričati poneku zgodu o zajedničkom čitanju s mamom, tatom, sestrama, braćom, bakama ili djedovima. Vidjevši sve knjige, učenici su se najviše razveselili Umnim izazovima koji se rješavaju pomoću električne olovke pa su svi htjeli da ruksak prvo proboravi u njihovoj obitelji. Metodom slučajnog odabira odlučeno je da će Gabrijela, učenica 4. razreda, prva ponijeti ruksak u svoj dom.

Nadamo se da će svi učenici i njihove obitelji uživati u zajedničkom čitanju.