Ukupno: 119237

PAMETNA PLOČA NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ante Češljar, 3. 11. 2014.

Pametna školska ploča namijenjena je nastavno-edukativnom procesu od dječjeg vrtića do najviših stupnjeva edukacije, za proces cjeloživotnog obrazovanja.
Tehnologija pametnih školskih ploča u punom smislu je tehnologija integracije računalne i audiovizualne tehnologije sa klasičnom školskom pločom.
U nastavno-edukativnom procesu je korištenjem pametne školske ploče moguće je tijekom izvođenja nastave i izravno intervenirati na unaprijed pripremljenom edukativnom materijalu.
Povećavati značajne dijelove radi njihova isticanja, rotirati objekte, dopisivati tekst ili formule, pa čak i mijenjati dio unaprijed pripremljenog materijala. Naravno, sve se ove aktivnosti odvijaju na tabli, dakle nema potrebe posebno «skakati» između table i računala. Jednostavno, učitelj - predavač se nalazi ispred table koja je interaktivna ploha na kojoj se sve odvija, a održano predavanje može se pratiti iz učionice preko te iste table, preko neke druge table, sa udaljenog mjesta ili uz vremenski odmak sa nekog drugog mjesta.

Pametnu ploču kao i tri kante za sortiranje otpada naša škola je dobila  zahvaljujući sakupljanju starog papira.

Već nekoliko godina aktivno sudjelujemo u prikupljanju starog papira te sudjelovanjem u akciji Zeleni korak, koju pokreće trgovački lanac DM, dobivamo nagrade kao jedna od najuspješnijih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine nagrada za 6 najuspješnijih škola je pametna ploča i kante za sortiranje otpada.